Kołobrzeg

herb

Miasto i gmina w północno-zachodniej Polsce, w północnej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie kołobrzeskim, położone na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty, nad Morzem Bałtyckim, przy drodze krajowej nr 11. Czwarty ośrodek miejski województwa (pod względem liczby ludności), duże kąpielisko morskie oraz uzdrowisko.

Jednym z nadmorskich obiektów jest kołobrzeskie molo, które ma długość 220 metrów i jest najdłuższym żelbetowym molem w Polsce. Kolejnym charakterystycznym obiektem dla tego nadmorskiego miasta jest latarnia morska wybudowana w 1946 r. na miejscu poprzedniej wysadzonej w marcu 1945 r. przez wojska niemieckie. Wzdłuż kołobrzeskiej plaży zbudowano Bulwar Jana Szymańskiego.

Kołobrzeg znajduje się na liście miast Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Najlepszym przykładem architektury gotyckiej w mieście jest bazylika mariacka oraz Baszta Lontowa. Architektura neogotycka to przede wszystkim ratusz miejski, gmach kołobrzeskiej poczty oraz kościół rektoralny Niepokalanego Poczęcia NMP. Przykładem stylu modernistycznego jest kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Kołobrzeg ,tutaj Państwa zapraszamy i gwarantujemy moc niezapomnianych wrażeń, wśród fal pięknego Bałtyku. Dysponujemy jachtami motorowymi Baltic Condor, oraz Melani ,które wykorzystywane były przez Niemiecką Policję do prac patrolowo – pościgowych. Ich niezawodna konstrukcja i moc silnika, pozwalają na szybkie i bezpieczne przemieszczenie się pomiędzy łowiskami, w efekcie czego, połowy dorsza są niezwykle owocne.

Łodzie wyposażone są w kompletny sprzęt ratunkowy, zgodnie z międzynarodowymi wymogami. W nowoczesny sprzęt nawigacyjny, oraz profesjonalne echosondy wykorzystywane przez duże jednostki rybackie. Doświadczenie załogi, oraz najnowsze urządzenia, zapewniają nam skuteczność w poszukiwaniu ryb i efektywne połowy z kutra. Na łodziach znajduje się toaleta, sterówka, kubryk z pięcioma kojami ,oraz obszerna messa.

Kontakt

Baltic Condor Wędkarstwo Morskie

ul. Warzelnicza 1

78-100 Kołobrzeg